Novinky TELS

Tři nádrže po 55 tunách každá z Německa do Volgodonsku, na podzim, za 25 dnů? Čtyřikrát „není možné“!

Případová studie jedné nadměrné přepravy z praxe Departamentu přepravy nadměrných nákladů Skupiny apolečností TELS.

Globální námořní kontejnerová přeprava stoupla téměř o 6 %

Celkový objem kontejnerové přepravy 150 největších přístavů na světě vzrostl o 5,8 % v lednu až březnu 2017.

Trend na kontejnerizaci v dopravní logistice získává na síle

Globální logistická doprava se bude vyvíjet směrem ke kontejnerizaci – takové prohlášení již dlouhou dobu zní v odborné veřejnosti. Statistika z roku 2017 potvrzuje tento trend.

Schémata rychlé dodávky částečných nákladů v TELS

Pokud jde o služby na dodávku částečných nákladů, lze se někdy setkat s určitými předsudky: dodací lhůty jsou podstatně delší, komplikace jsou větší, a nepatrná výhra v ceně nekompenzuje uvedené nevýhody. Ale tato pozice vůči společnosti TELS rozhodně není správná.

Rusko obnovuje dovoz vína z Moldavska. „Čím dále, tím více...“

Po téměř čtyřech letech zákazu moldavská vína se opět začnou dodávat na ruský trh.

Námořní kontejnerová přeprava: trh „megahráčů“ a „megatechniky“

Na trhu námořní kontejnerové dopravy pokračuje tendence konsolidace a globálních operátorů kontejnerové dopravy a mezikontinentálních plavidel.

Práce na trhu logistické dopravy Turecko – Ruská federace: velké perpektivy s vysokým rizikem

Rusko-turecké vzájemné vztahy v průběhu posledních téměř tří roků prošly takové amplitudové změny, které nejspíše ještě nikdy nebyly v mezinárodních vztazích. O historii politických a obchodních vztahů mezi Ruskem a Tureckem, specifikách a perspektivách práce na logistickém trhu v balkánském směru – v našem rozhovoru s experty Skupiny společností TELS.

Jak snížit náklady na logistiku?

Tendence v ekonomice dávají mnohým obchodníkům, logistickým oddílům úkoly na snižování nákladů. O tom, jak TELS to pomáhá zákazníkům realizovat, vypráví expert organizace TELS

Průjezd po Turecku je nyní zpoplatněn, jinak nevypustí ze země

Od 17. února Turecko zavedlo povinné mýtné za používání zpoplatněných dálnic a mostů pro vozidla se zahraniční registrací.

Trh silniční dopravní logistiky z EU ukazuje růst

V roce 2016 se trh silniční nákladní dopravy ze zemí EU do hlavních zemí euroazijského regionu (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán) zvýšil o 1,7 % ve srovnání s rokem 2015 a činil 17483 tisíc tun (zde a dále podle údajů Eurostat).

Hyperloop v Rusku: nová technologie dodávky nákladů. V budoucnu...

Možná již za čtyři roky v Rusku bude existovat linka superrychlé pozemní dodávky nákladů.

Německé podnikání se lokalizuje v Rusku

Situace s vleklými sankčními konfrontacemi mezi EU a Ruskou federací v Německu pobídla podnikatele investovat do vlastní výroby v Rusku a tím rozvíjet potenciál vnitřního logistického trhu.

Trh mezinárodní dopravní logistiky SNS: zítřek je stejný jako včerejšek... nebo těžší?

Minul rok 2016, je možno shrnout určité závěry ohledně stavu trhu mezinárodní silniční dopravy euroasijského regionu a zkusit předpovědět, co pro nás připravuje další rok. (V tomto případě pojmem „euroasijský region“ se rozumí trh mezinárodní dopravní logistiky Evropa – SNS, kde Rusko je samozřejmě největší subjekt ekonomických vztahů, který určuje svými rozhodnutími stav trhu.) Podle společného názoru odborníků se situace komplikovala během posledních tří–čtyř roků, v roce 2017 pravděpodobně tato tendence bude pokračovat.

Veselé Vánoce Vám přeje TELS!

Rádi bychom Vám popřáli krásné a klidné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a štěstí.  Nový rok ať přinese Vám, Vaší rodině a přátelům spoustu radosti a mnoho úspěchů. S nadějí na pokračování spolupráce v roce 2017 :)

Vývoz do EU automobilovou dopravou klesl kvůli přepravě do Nizozemska

Po výrazném nárůstu exportu zboží automobilovou dopravou z Ruské federace do zemí Evropské unie v první polovině roku 2016 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku (+ 20 %) ve třetím čtvrtletí tohoto roku byl zaznamenán výrazný pokles. Výsledkem je, že pozitivní dynamika vývozu z Ruska do EU během prvních tří čtvrtletí roku 2016 ve srovnání se stejným obdobím loňského roku klesla na + 7 % (na 7,5 mln tun).

Kriminální situace na evropských a ruských silnicích se zhoršuje

Současným trendem je rostoucí počet trestných činů na mezinárodních linkách a počet podvodů spojených s krádežemi zboží.