Novinky TELS

Dodávka zboží z Číny do Evropy po železnici se stala levnější než námořní doprava

Dodávka zboží z Číny do Evropy po železnici se stala levnější než námořní doprava

Náklady na dopravu nákladu v kontejnerech mezi Asií a Evropou po železnici klesly pod náklady na námořní dopravu.

Vysoké ceny letecké dopravy zůstanou kvůli nerovnováze nabídky a poptávky

Vysoké ceny letecké dopravy zůstanou kvůli nerovnováze nabídky a poptávky

Deficit přepravní kapacity na trhu letecké nákladní dopravy je v současné době okolo 30%, ačkoli úroveň obratu nákladu je nyní vyšší, než před pandemií Koronaviru.

Železniční přeprava kontejnerů mezi Čínou a Evropou se zvýšila 2,5krát

Železniční přeprava kontejnerů mezi Čínou a Evropou se zvýšila 2,5krát

V lednu až únoru 2021 bylo v infrastruktuře ruských železnic v provozu Čína – Evropa – Čína přepraveno 109,3 tisíc TEU, což je 2,5krát více než ve stejném období loňského roku.

Automatizované kontrolní komplexy urychlí přepravu kontejnerů z Číny po železnici

Automatizované kontrolní komplexy urychlí přepravu kontejnerů z Číny po železnici

Tisková služba ruské státní korporace Rostech informuje o plánech vybavit železniční kontrolní stanoviště na rusko-čínských hranicích systémem IDK (kontrolní a inspekční komplex), do 31. prosince 2021, které umožní automatickou kontrolu zboží bez zastavení vlaku.

Postpandemický syndrom pro ekonomiku: riziko vlny úvěrových selhání

Postpandemický syndrom pro ekonomiku: riziko vlny úvěrových selhání

Masivní nárůst vládních výdajů přivedl k prudkému nárůstu globálního dluhu. V roce 2020 centrální banky ve snaze podpořit ekonomiku zpustošenou pandemií koronaviru zahájily bezprecedentní snížení úrokových sazeb. Výsledkem bylo, že globální dluh vzrostl o 19,5 bilionu dolarů.

Námořní linky ztrácejí kontejnery v moři. Jak chránit své zájmy?

Námořní linky ztrácejí kontejnery v moři. Jak chránit své zájmy?

V posledních měsících několik nákladních lodí ztratilo značné množství kontejnerů v průběhu různých událostí, uvedly noviny The Wall Street Journal.

Logistika období pandemie: přehled roku 2020, předpovědi pro rok 2021

Logistika období pandemie: přehled roku 2020, předpovědi pro rok 2021

V roce 2020 se fungování trhu dopravních a logistických služeb výrazně lišilo od předchozích období. Dříve nashromážděné zkušenosti logistických operátorů v situacích ekonomických a politických krizí byly v minulém roce použitelné jen částečně, protože pandemie COVID-19 se stala hlavním faktorem ovlivňujícím práci celé světové ekonomiky.

Kapacita tržních odvětví a jejich chování během pandemie

Pokračujeme zveřejňovat výsledky marketingového auditu logistického průmyslu v nových podmínkách. V tomto článku bude prozkoumáno téma kapacity různých tržních odvětví a jejich chování během krizových situací podobných pandemii COVID-19.

Logistika 2020–2021: život po pandemii

Oddělení analytického a marketingového výzkumu skupiny společností TELS provedlo marketingový audit logistického odvětví v nových podmínkách. Tento článek je souhrnem jedné z částí zprávy: tržní trendy, které byly vyvinuty a zrychleny v důsledku pandemie a a které určují budoucnost dopravní logistiky.

Do vozového parku TELS se zařadily nové automobily

V říjnu dorazila do vozového parku společnosti TELS nová dodávka těžkých vozidel skládající se ze 7 vozidel MAN s plachtovými návěsy KRONE MEGA Liner.

Rizika a omezení na trhu nákladní dopravy v důsledku politické krize v Bělorusku

Politická krize v Bělorusku zjevně povede k negativním ekonomickým důsledkům pro samotnou republiku a s vysokou mírou pravděpodobnosti ke změnám na trhu nákladní dopravy mezi Evropskou unií a Ruskou federací. Zejména bychom měli očekávat přerozdělení toků tranzitního nákladu, pokud Minsk implementuje své hrozby v reakci na sankce Polska a pobaltských zemí.

Podvodníci se aktivizovali: v jakých situacích dochází ke krádeži zboží?

Na pozadí růstu počtu kriminálních incidentů na trhu nákladní dopravy právní oddělení skupiny společností TELS opět připomíná svým zaměstnancům a partnerům , jak důležité je dodržovat „pravidla prevence“ krádeží nákladu a postupy pro přijímání smluvních partnerů k přepravě.

TELS vykazuje kladný vývoj navzdory záporným tendencím trhu

Souhrnné výsledky práce vypadají následovně: za 1 pololetí r. 2020 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku nárůst počtu dopravních objednávek činí 5%, nárůst zisku za stejné období činí 6%.

Tři možnosti organizace označování zboží při dovozu do Ruska

V Rusku nyní probíhají experimenty s registrací zboží v systému „Chestny ZNAK“ s označením kódy DataMatrix. Od 1. července 2020 je povinné označování všech léčivých přípravků, obuvi a cigaret. Od 1. října 2020 toto pravidlo vstoupí v platnost pro parfémy a toaletní potřeby a fotografické zboží, od 1. listopadu – pro pneumatiky a gumy, od 1. ledna – pro zboží lehkého průmyslu.

Společnost TELS dosáhla vysokých výsledků při hodnocení společenské odpovědnosti

Vážení kolegové a obchodní partneři, s hrdostí vám oznamujeme, že letos naše společnost absolvovala audit organizace EcoVadis pro udržitelný rozvoj dle standardů společenské odpovědnosti CSR (Corporate Social Responsibility). Společnost TELS byla vyznamenána Stříbrnou medailí a zařadila se tak mezi top 25% společností, které se zúčastnili hodnoceni CSR přes platformu EcoVadis.

Povinné označování obuvi a léčivých přípravků v Ruské federaci začne 1. července

Datum zahájení povinného označování léčivých přípravků, obuvi a cigaret pomocí kódů Data Matrix registrovaných v systému Chestny ZNAK se již nebude odkládat.

Do vnitrozemí Číny pro náklad na vozidlech TELS

Od ledna 2019 ruští mezinárodní silniční dopravci získali možnost uskutečňovat přepravu zboží do vnitrozemí Číny. Ve skutečnosti zatím jen málo přepravních společností je schopno zajistit dopravu do / z Číny dále než za 50-kilometrové pásmo. Odborníci TELS vyprávějí o zvláštnostech práce přepravní společnosti na tomto trhu.

TELS: kdy vlastní úspěch usnadňuje podnikání pro ostatní

V letošním roce se uskutečnila další významná událost: společnost TELS ve spolupráci se společností Green Line otevřela dealerské centrum MAN vedle Smolensku (ves Kamenka).

Tranzit zboží Ruskou federací ze zemí, které se rozhodly o uvalení ekonomických sankcí, se bude konat podle nových pravidel

Vláda Ruské federace vyvinula zvláštní postup pro tranzit zboží ze států provádějících sankční politiku vůči Ruské federaci.

Jak nastavit označování zboží dováženého do Ruska a získat výhody?

1. prosince Rusko začalo „povinné“ označování řady produktů. To znamená, že výrobci a dovozci budou muset na své výrobky umístit digitální kódy obsahující informace o výrobci a fázích pohybu zboží z továrny do obchodu.