Nase zkusenosti – Vas uspech!

„Jakýkoli náklad z jakéhokoli místa na světě“ – motto, které bylo základem pro úspěšné dodání nákladu.

V roce 2008 minské oddělení zahájilo přepravy nadrozměrné těžké samohybné techniky. Tenkrát to byla přeprava buldozeru z Vilejky (Bělorusko) do Konakry (Guinea).

V roce 2009 byla uskutečněná první multimodální přeprava jeřábu (váha 14,5t). Náklad přepravilo vozidlo Ural 43202 z Vilejky do Guiney přes přístav v Petrohradě a Tilbury (Velká Británie).

V roce 2011 proběhla přeprava vrtné soupravy s vrtným zařízením vozidlem KAMAZ z Ukrajiny v Guineu. Náklad byl přepraven z Kyjeva do Tallinnu, odkud putoval do přístavu Hanko (Finsko), dále do Anglie, kde jej přeložili a odeslali do přístavu Konakry (Guinea).

Dodání vrtné soupravy bylo velmi složitým úkolem se spoustou nečekaných situací. Na ukrajinské celnici jsme museli předložit dokument, který potvrzoval, že dané vozidlo není určeno pro vojenské cíle a že přepravuje náklady pro geologické práce. Dále v přístavu Hanko porouchala se jedna ze dvou autobaterií a při pokusu nastartovat vozidlo odešel startér. Museli jsme zařídit dodání nových autobaterií z Běloruska a najít speciální odborníky, kteří poruchu opraví. Vyřešit tento problém trvalo téměř 3 měsíce. Všechny vícenáklady Zákazník uhradil a byl velmi spokojený s vyřízenou objednávkou.

Specifičnost daného zákazníka spočívala v tom, že jsme pro něj přepravovali převážně použitou techniku, což vyvolává spoustu problémů na hranicích a při celním odbavení zboží. Nicméně pro multimodální oddělení tyto složitosti jsou spíše výzvou, drží se motta, že „vyřešený problém dodává člověku větší praxi, nové poznatky, spokojenost a sebeúctu“.

Back to list12.02.2020 Do vnitrozemí Číny pro náklad na vozidlech TELS

Od ledna 2019 ruští mezinárodní silniční dopravci získali možnost uskutečňovat přepravu zboží do vnitrozemí Číny. Ve skutečnosti zatím jen málo přepravních společností je schopno zajistit dopravu do / z Číny dále než za 50-kilometrové pásmo. Odborníci TELS vyprávějí o zvláštnostech práce přepravní společnosti na tomto trhu.

03.02.2020 TELS: kdy vlastní úspěch usnadňuje podnikání pro ostatní

V letošním roce se uskutečnila další významná událost: společnost TELS ve spolupráci se společností Green Line otevřela dealerské centrum MAN vedle Smolensku (ves Kamenka).

30.01.2020 Tranzit zboží Ruskou federací ze zemí, které se rozhodly o uvalení ekonomických sankcí, se bude konat podle nových pravidel

Vláda Ruské federace vyvinula zvláštní postup pro tranzit zboží ze států provádějících sankční politiku vůči Ruské federaci.

Mapa stránek