Nase zkusenosti – Vas uspech!

Multimodální přeprava elektrotechnického zařízení z Číny do Moskvy proběhla přes přístav Novorossijsku díky odborníkům obchodního a operativního oddělení TELS. Zboží bylo celně odbavené v Možajsku díky partnerovi multimodálních přeprav. 
9.jpg

„ Jednou z nutných podmínek spolupráce pro zákazníka jakožto importéra elektrotechnického zařízení do Ruska bylo poskytnutí komplexních služeb dodání nákladu z Číny včetně celního odbavení na území RF. 
Pro výběr nadějného partnera v rámci zaclení zboží v RF jsme prozkoumali 7 celníků. Byla to velmi složitá procedura, zejména kvůli tomu, že vyclení čínského zboží představuje komplikovaný proces. Hodnota samotného nákladu je velmi nízká, což vyvolává podezření u ruských celníků. Náklad se tím pádem vyclívá déle než obvykle, týdenní čekání není žádnou výjimkou a považuje se spíše za normu. Zdaleka ne každý celník má odvahu nést odpovědnost za vyclení čínského zboží. 

Nakonec se nám podařilo najít velmi spolehlivého partnera, společnost STT broker, která je skutečným profesionálem ve své oblasti. Nehledě na to, že s vyclením jsme přeci jenom měli jisté starosti, celý proces netrval déle než 3 dny. Tato skutečnost našeho zákazníka velmi potěšila, v minulosti totiž zboží vyclívali během jednoho až dvou týdnů. Zákazník byl nadmíru spokojený. 

Celkově se vyclívalo 20 nákladních kódů. Vzhledem ke složitosti vyclení, bez chyb se neobešlo. Zákazník si popletl postup při úhradě celních poplatků a zapomnělo se na některé z dopravních dokumentů. Kvůli tomu proces vyclení byl na 3 dny pozastavený. Bez těchto nepříjemnosti proces dodání byl by bezchybným. Ale i tyto 3 dny jsou ukazatelem dobře odvedené práce. 


Back to list21.12.2020 Kapacita tržních odvětví a jejich chování během pandemie

Pokračujeme zveřejňovat výsledky marketingového auditu logistického průmyslu v nových podmínkách. V tomto článku bude prozkoumáno téma kapacity různých tržních odvětví a jejich chování během krizových situací podobných pandemii COVID-19.

24.11.2020 Logistika 2020–2021: život po pandemii

Oddělení analytického a marketingového výzkumu skupiny společností TELS provedlo marketingový audit logistického odvětví v nových podmínkách. Tento článek je souhrnem jedné z částí zprávy: tržní trendy, které byly vyvinuty a zrychleny v důsledku pandemie a a které určují budoucnost dopravní logistiky.

31.10.2020 Do vozového parku TELS se zařadily nové automobily

V říjnu dorazila do vozového parku společnosti TELS nová dodávka těžkých vozidel skládající se ze 7 vozidel MAN s plachtovými návěsy KRONE MEGA Liner.

Mapa stránek