Nase zkusenosti – Vas uspech!

Multimodální přeprava elektrotechnického zařízení z Číny do Moskvy proběhla přes přístav Novorossijsku díky odborníkům obchodního a operativního oddělení TELS. Zboží bylo celně odbavené v Možajsku díky partnerovi multimodálních přeprav. 
9.jpg

„ Jednou z nutných podmínek spolupráce pro zákazníka jakožto importéra elektrotechnického zařízení do Ruska bylo poskytnutí komplexních služeb dodání nákladu z Číny včetně celního odbavení na území RF. 
Pro výběr nadějného partnera v rámci zaclení zboží v RF jsme prozkoumali 7 celníků. Byla to velmi složitá procedura, zejména kvůli tomu, že vyclení čínského zboží představuje komplikovaný proces. Hodnota samotného nákladu je velmi nízká, což vyvolává podezření u ruských celníků. Náklad se tím pádem vyclívá déle než obvykle, týdenní čekání není žádnou výjimkou a považuje se spíše za normu. Zdaleka ne každý celník má odvahu nést odpovědnost za vyclení čínského zboží. 

Nakonec se nám podařilo najít velmi spolehlivého partnera, společnost STT broker, která je skutečným profesionálem ve své oblasti. Nehledě na to, že s vyclením jsme přeci jenom měli jisté starosti, celý proces netrval déle než 3 dny. Tato skutečnost našeho zákazníka velmi potěšila, v minulosti totiž zboží vyclívali během jednoho až dvou týdnů. Zákazník byl nadmíru spokojený. 

Celkově se vyclívalo 20 nákladních kódů. Vzhledem ke složitosti vyclení, bez chyb se neobešlo. Zákazník si popletl postup při úhradě celních poplatků a zapomnělo se na některé z dopravních dokumentů. Kvůli tomu proces vyclení byl na 3 dny pozastavený. Bez těchto nepříjemnosti proces dodání byl by bezchybným. Ale i tyto 3 dny jsou ukazatelem dobře odvedené práce. 


Back to list29.06.2020 Společnost TELS dosáhla vysokých výsledků při hodnocení společenské odpovědnosti

Vážení kolegové a obchodní partneři, s hrdostí vám oznamujeme, že letos naše společnost absolvovala audit organizace EcoVadis pro udržitelný rozvoj dle standardů společenské odpovědnosti CSR (Corporate Social Responsibility). Společnost TELS byla vyznamenána Stříbrnou medailí a zařadila se tak mezi top 25% společností, které se zúčastnili hodnoceni CSR přes platformu EcoVadis.

16.06.2020 Povinné označování obuvi a léčivých přípravků v Ruské federaci začne 1. července

Datum zahájení povinného označování léčivých přípravků, obuvi a cigaret pomocí kódů Data Matrix registrovaných v systému Chestny ZNAK se již nebude odkládat.

12.02.2020 Do vnitrozemí Číny pro náklad na vozidlech TELS

Od ledna 2019 ruští mezinárodní silniční dopravci získali možnost uskutečňovat přepravu zboží do vnitrozemí Číny. Ve skutečnosti zatím jen málo přepravních společností je schopno zajistit dopravu do / z Číny dále než za 50-kilometrové pásmo. Odborníci TELS vyprávějí o zvláštnostech práce přepravní společnosti na tomto trhu.

Mapa stránek