Nase zkusenosti – Vas uspech!

Multimodální přeprava elektrotechnického zařízení z Číny do Moskvy proběhla přes přístav Novorossijsku díky odborníkům obchodního a operativního oddělení TELS. Zboží bylo celně odbavené v Možajsku díky partnerovi multimodálních přeprav. 
9.jpg

„ Jednou z nutných podmínek spolupráce pro zákazníka jakožto importéra elektrotechnického zařízení do Ruska bylo poskytnutí komplexních služeb dodání nákladu z Číny včetně celního odbavení na území RF. 
Pro výběr nadějného partnera v rámci zaclení zboží v RF jsme prozkoumali 7 celníků. Byla to velmi složitá procedura, zejména kvůli tomu, že vyclení čínského zboží představuje komplikovaný proces. Hodnota samotného nákladu je velmi nízká, což vyvolává podezření u ruských celníků. Náklad se tím pádem vyclívá déle než obvykle, týdenní čekání není žádnou výjimkou a považuje se spíše za normu. Zdaleka ne každý celník má odvahu nést odpovědnost za vyclení čínského zboží. 

Nakonec se nám podařilo najít velmi spolehlivého partnera, společnost STT broker, která je skutečným profesionálem ve své oblasti. Nehledě na to, že s vyclením jsme přeci jenom měli jisté starosti, celý proces netrval déle než 3 dny. Tato skutečnost našeho zákazníka velmi potěšila, v minulosti totiž zboží vyclívali během jednoho až dvou týdnů. Zákazník byl nadmíru spokojený. 

Celkově se vyclívalo 20 nákladních kódů. Vzhledem ke složitosti vyclení, bez chyb se neobešlo. Zákazník si popletl postup při úhradě celních poplatků a zapomnělo se na některé z dopravních dokumentů. Kvůli tomu proces vyclení byl na 3 dny pozastavený. Bez těchto nepříjemnosti proces dodání byl by bezchybným. Ale i tyto 3 dny jsou ukazatelem dobře odvedené práce. 


Back to list18.09.2020 Rizika a omezení na trhu nákladní dopravy v důsledku politické krize v Bělorusku

Politická krize v Bělorusku zjevně povede k negativním ekonomickým důsledkům pro samotnou republiku a s vysokou mírou pravděpodobnosti ke změnám na trhu nákladní dopravy mezi Evropskou unií a Ruskou federací. Zejména bychom měli očekávat přerozdělení toků tranzitního nákladu, pokud Minsk implementuje své hrozby v reakci na sankce Polska a pobaltských zemí.

07.09.2020 Podvodníci se aktivizovali: v jakých situacích dochází ke krádeži zboží?

Na pozadí růstu počtu kriminálních incidentů na trhu nákladní dopravy právní oddělení skupiny společností TELS opět připomíná svým zaměstnancům a partnerům , jak důležité je dodržovat „pravidla prevence“ krádeží nákladu a postupy pro přijímání smluvních partnerů k přepravě.

19.08.2020 TELS vykazuje kladný vývoj navzdory záporným tendencím trhu

Souhrnné výsledky práce vypadají následovně: za 1 pololetí r. 2020 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku nárůst počtu dopravních objednávek činí 5%, nárůst zisku za stejné období činí 6%.

Mapa stránek