Nase zkusenosti – Vas uspech!

Multimodální přeprava elektrotechnického zařízení z Číny do Moskvy proběhla přes přístav Novorossijsku díky odborníkům obchodního a operativního oddělení TELS. Zboží bylo celně odbavené v Možajsku díky partnerovi multimodálních přeprav. 
9.jpg

„ Jednou z nutných podmínek spolupráce pro zákazníka jakožto importéra elektrotechnického zařízení do Ruska bylo poskytnutí komplexních služeb dodání nákladu z Číny včetně celního odbavení na území RF. 
Pro výběr nadějného partnera v rámci zaclení zboží v RF jsme prozkoumali 7 celníků. Byla to velmi složitá procedura, zejména kvůli tomu, že vyclení čínského zboží představuje komplikovaný proces. Hodnota samotného nákladu je velmi nízká, což vyvolává podezření u ruských celníků. Náklad se tím pádem vyclívá déle než obvykle, týdenní čekání není žádnou výjimkou a považuje se spíše za normu. Zdaleka ne každý celník má odvahu nést odpovědnost za vyclení čínského zboží. 

Nakonec se nám podařilo najít velmi spolehlivého partnera, společnost STT broker, která je skutečným profesionálem ve své oblasti. Nehledě na to, že s vyclením jsme přeci jenom měli jisté starosti, celý proces netrval déle než 3 dny. Tato skutečnost našeho zákazníka velmi potěšila, v minulosti totiž zboží vyclívali během jednoho až dvou týdnů. Zákazník byl nadmíru spokojený. 

Celkově se vyclívalo 20 nákladních kódů. Vzhledem ke složitosti vyclení, bez chyb se neobešlo. Zákazník si popletl postup při úhradě celních poplatků a zapomnělo se na některé z dopravních dokumentů. Kvůli tomu proces vyclení byl na 3 dny pozastavený. Bez těchto nepříjemnosti proces dodání byl by bezchybným. Ale i tyto 3 dny jsou ukazatelem dobře odvedené práce. 


Back to list12.02.2020 Do vnitrozemí Číny pro náklad na vozidlech TELS

Od ledna 2019 ruští mezinárodní silniční dopravci získali možnost uskutečňovat přepravu zboží do vnitrozemí Číny. Ve skutečnosti zatím jen málo přepravních společností je schopno zajistit dopravu do / z Číny dále než za 50-kilometrové pásmo. Odborníci TELS vyprávějí o zvláštnostech práce přepravní společnosti na tomto trhu.

03.02.2020 TELS: kdy vlastní úspěch usnadňuje podnikání pro ostatní

V letošním roce se uskutečnila další významná událost: společnost TELS ve spolupráci se společností Green Line otevřela dealerské centrum MAN vedle Smolensku (ves Kamenka).

30.01.2020 Tranzit zboží Ruskou federací ze zemí, které se rozhodly o uvalení ekonomických sankcí, se bude konat podle nových pravidel

Vláda Ruské federace vyvinula zvláštní postup pro tranzit zboží ze států provádějících sankční politiku vůči Ruské federaci.

Mapa stránek