Nase zkusenosti – Vas uspech!

Okolnosti této přepravy byly o to složitější, že kromě specifičnosti samotného nákladu, klimatické podmínky hrály taky svou roli. Kvůli silnému sněžení v Americe a Evropě lety byly často zrušeny. Kromě toho na mnohých letištích bylo zavedeno embargo na dovoz exportního zboží. Prioritou byly poštovní zásilky a přeprava pasažérů. Dovolené byly pouze expresní náklady s vyššími cenovými tarify.

1.jpg2.jpg


Za těchto složitých okolnosti TELS zahájil dodání nákladu hmotností 4,5 tun z USA v Minsk s maximální dobou přepravy 13 dní. Jednalo se o dieselový kompresor váhou 4 488kg, parametry 345х220х203, objem 15m3, který měl vyjíždět z Michigan-City, Indiana. Místo dodání – National airport Minsk. Kvůli gabaritům nákladu včetně 9 ADR třídy dodání takového nákladu bylo velmi komplikované.

Podmínky dodání: náklad musel být dopraven do 31. prosince. V případě nedodržení dodací lhůty hrozilo nezaplacení příjemcem za zboží. Zákazník proto musel být 100% jistý přepravní společností, která by se dodání ujala. Tels svého zákazníka nezklamal.

Zboží bylo dodáno oddělením leteckých přeprav.

Trasa:
1.Auto: Michigan-City, Indiana – СВХ Roselle, New Jersey
2. Auto: Roselle, New Jersey – New York (JFK Airport)
3.Letadlo: New York – Hamilton, Canada (Hamilton Civic Airport)
4.Letadlo: Hamilton, Canada – Katowicy, Poland Pyrzowice Airport
5. Auto: Katowicy, Poland – Warszawa (Okęcie Airport)
6. Auto: Warszawa – Minsk (National Airport Minsk)

3.jpg


V konečné fázi byl náklad přepraven za 11 dní. V minském letišti ředitel leteckých přeprav TELS Jurij Šidlovskij musel vyložit agregát díky speciálnímu jeřábu.

4.jpg


Dnes máme v plánu další tři podobné přepravy.

Back to list31.07.2020 Tři možnosti organizace označování zboží při dovozu do Ruska

V Rusku nyní probíhají experimenty s registrací zboží v systému „Chestny ZNAK“ s označením kódy DataMatrix. Od 1. července 2020 je povinné označování všech léčivých přípravků, obuvi a cigaret. Od 1. října 2020 toto pravidlo vstoupí v platnost pro parfémy a toaletní potřeby a fotografické zboží, od 1. listopadu – pro pneumatiky a gumy, od 1. ledna – pro zboží lehkého průmyslu.

29.06.2020 Společnost TELS dosáhla vysokých výsledků při hodnocení společenské odpovědnosti

Vážení kolegové a obchodní partneři, s hrdostí vám oznamujeme, že letos naše společnost absolvovala audit organizace EcoVadis pro udržitelný rozvoj dle standardů společenské odpovědnosti CSR (Corporate Social Responsibility). Společnost TELS byla vyznamenána Stříbrnou medailí a zařadila se tak mezi top 25% společností, které se zúčastnili hodnoceni CSR přes platformu EcoVadis.

16.06.2020 Povinné označování obuvi a léčivých přípravků v Ruské federaci začne 1. července

Datum zahájení povinného označování léčivých přípravků, obuvi a cigaret pomocí kódů Data Matrix registrovaných v systému Chestny ZNAK se již nebude odkládat.

Mapa stránek